niedziela, 9 września 2018

7 OLEJKÓW I ICH WŁAŚCIWOŚCI W PIELĘGNACJI SKÓRY


Ostatnio dużo czytam na temat pielęgnacji, i szczerze nie wiedziałam, że natura daje nam tyle wspaniałego w olejkach. Już nasze babki smarowały się olejami, mając cerę pięknie promienistą, nawilżoną i gładką. Właściwości i zastosowania olejów są naprawdę zaskakujące, co robią dla skóry, nie tylko suchej i odwodnionej, ale dla każdej. 

Nie lubiłam mieć na skórze tłustego filmu po kremach, balsamach, i innych mazidłach, więc tego unikałam. Dopiero kiedy poszłam na kosmetologię musiałam się przekonać, i tak się stało pokochałam pielęgnację produktami tłustymi, tak samo odkryłam ile dobrego one robią dla mojej skóry. Dziś dużo testuję kremów o różnej konsystencji od żelowej po tłuste, gęste maści. I już od  ponad roku włączyłam do mojej pielęgnacji, olej marchewkowy, który poznałyście w poprzednich postach. Zakochana w efektach tego olejku postanowiłam zamienić pielęgnację kremową na olejkową. Dużymi krokami zbliża się jesień i zima, myślę, że to dobry okres na wprowadzenie zmiany pielęgnacji. Przygotowałam dla Was siedem olejków z niesamowitymi skarbami w środku. Zapraszam do dalszej części posta.


OLEJ KOKOSOWY

Olej kokosowy nazywany jest potocznie "olejem piękności", ponieważ z powodzeniem można go zastąpić z niemal każdym stosowanym na codzień kosmetykiem. Otrzymuje się go z kopry, twardego miąższu orzechów palmy kokosowej. W jego składzie znajdują się nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe jak kwas laurynowy, którego jest najwięcej w oleju kokosowym.
Właściwości jakie posiada olej kokosowy to : 
Duża zawartość witamin i minerałów sprawia, że olej sprawdza się w pielęgnacji skóry dotkniętej różnymi problemami dermatologicznymi. Ze względu na obecność składników antyseptycznych poprawia  stan skóry trądzikowej. Jest odpowiedni dla skóry atopowej, nawilża ją i natłuszcza. Stosowany bezpośrednio na skórę wzmacnia barierę lipidową naskórka. Ma silne właściwości nawilżające, łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Zawiera antyutleniacze, które zwalczają wolne rodniki, co zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Zapobiega próchnicy zębów, działa antybakteryjnie, likwiduje nieświeży oddech, eliminuje krwawienie dziąseł. Wzmacnia paznokcie. Zapobiega i zwalcza trądzik,  oraz odżywia, wzmacnia i oczyszcza skórę. 
Zastosowanie oleju kokosowego to :
Jako środek nawilżający do twarzy, ale i na miejsca przesuszone jak łokcie, kolana, i pięty. 
Do pielęgnacji okolic oczu. 
Jako środek oczyszczający do twarzy. 
Jako naturalny balsam do ust. 
Jako środek antybakteryjny na trądzik. 
Jako naturalny środek na opryszczkę. 
Jako dezodorant. 
Jako serum do rzęs i brwi. 
Do płukania jamy ustnej oraz do wybielania zębów. 
Do masażu ciała i twarzy. 


OLEJ Z AMARANTUSA

Olej z amarantusa otrzymuje się z nasion szarłatu, w wyniku procesu tłoczenia na zimno. Olej ten zawiera wysokie stężenie nienasyconych kwasów tłuszczowych w tym kwasu linolowego o właściwościach antyoksydacyjnych, nawilżających, i przyśpieszających regenerację uszkodzonego naskórka. W jego składzie jest cenny pierwiastek skwalen, który naturalnie występuje w płaszczu lipidowym skóry. Skwalen jest składnikiem sebum, które tworzy warstwę ochronną skóry, zabezpieczając ją przed bakteriami i promieniowaniem UV.  Jest bogatym źródłem cennych dla skóry witamin jak, wit A,B,E.
Właściwości jakie posiada olej amarantusowy: 
Przyczynia się do regeneracji, odżywienia i wzmocnienia naskórka. Przeciwdziała utracie wody i tym samym utrzymuje poziom nawilżenia skóry. Natłuszcza, jednocześnie poprawia elastyczność i miękkość skóry. Jest antyoksydantem, chroni przed wpływem promieniowania UV i zwalcza wolne rodniki. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Przyśpiesza gojenie się ran. Łagodzi podrażnienie oraz leczy atopowe zapalenie skóry. Niweluje oznaki zmęczenia oraz opóźnia procesy starzenia się skóry. Tworzy barierę ochronną skóry. 
Zastosowanie oleju amarantusowego : 
Może być wykorzystywany podczas codziennej pielęgnacji skóry. Można używać go bezpośrednio na skórę twarzy, dekoltu, szyi, dłoni i stóp. 
Poleca się używanie go po kąpieli, lub na noc. 
Można łączyć go z kosmetykami, jako składnik maski, lub dodać parę kropli do kąpieli.


OLEJ JAŚMINOWY

Olej jaśminowy pozyskuje się z jaśminu królewskiego, który kwitnie jedynie w nocy. Jaśmin to drobny, niepozorny biały kwiat posiadający słodkawy zapach. Z jaśminu królewskiegi pozyskuje się drogocenny olejek jaśminowy, który stosowany jest z powodzeniem nie tylko w aromaterapii, czy kosmetologii ale jest składnikiem niemal wszystkich wysokiej jakości perfum. Jaśminowy olejek jest powszechnie uznawany jako wspaniały składnik pielęgnacji skóry. Posiada właściwości pozwalające na szybszą regenerację skóry.
Właściwości jakie posiada olej jaśminowy: 
Działa antyseptycznie i dezynfekująco. Uspokaja, relaksuje i ułatwia zasypianie. Wykazuje działanie bakteriobójcze. Redukuje blizny po trądzikowe, blizny i rozstępy. Pomocny w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Łagodzi podrażnienia, łagodnie działa na stany zapalne. Jest ulgą dla skóry suchej i odwodnionej. Uszczelnia barierę lipidową skóry. Nawilża nie tylko naskórek, ale i głębsze warstwy skóry właściwej. Wzmacnia włókna kolagenowe oraz poprawia strukturę skóry.
Zastosowanie oleju jaśminowego : 
Stosuje się w aromaterapii, działa uspakajająco. 
Jako środek pielęgnacyjny do zwalczania problemów skórnych, takich jak oparzenia posłoneczne, czy wysypki. 
Bezpośrednio nałożony na skórę lub w połączeniu z kremem nawilżającym sprawdzi się w rozjaśnianiu blizn po trądzikowych. Dodany do kosmetyków redukujących rozstępy doskonale nawilża jej głębokie warstwy, przez co czyni jej włókna odporne na rozerwanie. 
Jest często stosowany jako dodatek do kremów, balsamów, oraz płynów do kąpieli. 


OLEJ RYCYNOWY

Olej rycynowy to olej roślinny pozyskiwany bezpośrednio z nasion drzewa tropikalnego rycynowego - rącznika. Rącznik można spotkać w Indiach i Afryce, składa się z kwasu rycynowego w 80%. Jest jednym ze składników szminek, kremów, balsamów oraz mydła. 
Właściwości jakie posiada olej rycynowy : 
Działa oczyszczająco na skórę. Reguluje wydzielanie sebum. Redukuje widoczność blizn i rozstępów. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Wykazuje działanie przeciwzapalne i bakteryjne. Pomocny w walce z trądzikiem, wypryskami i przebarwieniami. Pobudza do wzrostu rzęs i brwi. Usuwa cienie pod oczami. Redukuje zmarszczki mimiczne. Doskonale redukuje i odżywia paznokcie. Nawilża, odżywia, wygładza skórę.
Zastosowanie oleju rycynowego :
Jako maseczka do twarzy. 
Jako odżywka na rzęsy i brwi. 
Jako kompres na zadbane dłonie, paznokcie i miękkie skórki. 
Jako nawilżacz do kąpieli, jako krem nawilżający na noc. 
Jako środek zwalczający trądzik i inne choroby skóry. 
Jako naturalny środek do oczyszczania twarzy


OLEJ LNIANY

Olej lniany znany jako olej z siemienia lnianego, jest otrzymywany z nasion lnu. Zawiera on wiele substancji, jak kwas omega 3, oraz dzięki zawartości wysokiego stężenia nienasyconych kwasów tłuszczowych. Razem z omega 3 oraz witaminami E i F stanowią pomoc w walce z suchą, wiotką skórą, a nawet dojrzałą. Osoby ze skórą przetłuszczającą się i błyszczącą powinny kilka razy tygodniowo sięgnąć po olej z lnu. Zawarty w nim kwas alfa linolenowy pomaga w wyrównaniu tempa produkcji łoju, efekt to wolne, oddychające pory i zmniejsza ilość niechcianych krostek.
Właściwości jakie posiada olej lniany:
Stosowany na skórę bezpośrednio doskonale ją nawilża i wygładza. Przynosi ulgę skórze poparzonej letnim słońcem. Poprawia koloryt skóry i nadaje jej miękkość. Hamuje proces starzenia się skóry i zwalcza wolne rodniki. Kwas linolenowy zawarty w oleju lnianym sprzyja zachowaniu elastyczności i jędrności skóry, oraz zapewnia, że skóra staje się gładsza i odżywiona. Olej działa kojąco i nawilżająco. Zwalcza blizny i rozstępy. Ma właściwości odkażające i antybakteryjne. Jest bardzo pomocny w leczeniu wielu dolegliwości dermatologicznych. Nie zatyka porów. Wspomaga leczenie atopowego zapalenia skóry, trądziku, pokrzywki. Działa normalizująco i łagodząco. 
Zastosowanie oleju lnianego :
Jako olej dla skóry suchej powinien być używany wieczorem, co drugi dzień. 
Jako nawilżający kompres dla podrażnionej skóry. 
Jako tonik dla skóry mieszanej, tłustej przed nałożeniem kremu. Stanowi dobry dodatek do maseczek nawilżających i z glinkami. Zamiennik balsamu do ciała. 
Zamiennik płynu, żelu do demakijażu twarzy. 
Zamiast kremu do twarzy. 
Zamiast kremu do twarzy, stosowany na suche kolana, łokcie, pięty, przynosi ulgę i nawilżenie.


OLEJ Z AWOKADO

Awokado jest owocem drzewa egzotycznego, które naturalnie występuje w regionach Meksyku, Kalifornii oraz Izraelu. Olej z awokado pozyskiwany jest z owoców posiadających bardzo wysoką wartość odżywczą. Jest źródłem cennych witamin : A,B,D,E,K,PP, a także skwalenu, manganu, potasu, krzemu oraz fosforu. 
 Właściwości jakie posiada olej z awokado :
Zapewnia wygładzenie skóry, wysoki poziom witaminy E, chroni skórę przed stanami zapalnymi. Zawarte w oleju antyoksydanty łagodzą wszelkie podrażnienia i oparzenia słoneczne. Daje głębokie nawilżenie wnikające w głąb skóry. Zapobiega przesuszeniu, nadający zdrowy wygląd skórze. Ochrona przeciwzmarszczkowa Anti-Aging, opóźnia procesy starzenia się skóry, zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które są odpowiedzialne za szybsze powstawanie zmarszczek, utratę jędrności oraz elastyczności. Naturalna ochrona przeciwsłoneczna, działa on jako organiczny i efektywny filtr przeciwsłoneczny, poprawiający poziom codziennego zabezpieczenia skóry. Zmniejsza pory i wnika w jej głębsze warstwy. Zapewnia wspomaganie leczenia trądziku, olej z awokado działa w procesie zapobiegania skutkom trądziku jak doskonałe odżywienie skóry, zwalczenie stanów zapalnych, głębokie nawilżenie, ułatwia pozbywanie się nadmiaru sebum, hamuje oraz zapewnia lepsze oczyszczenie porów. 
Zastosowanie oleju z awokado:
Naturalny składnik kremów i balsamów do pielęgnacji skóry zmęczonej i dojrzałej. 
Naturalny środek do demakijażu twarzy. 
Olejek do masażu relaksacyjnego. 
Dodatek do żeli pod prysznic. 
Olejek jako delikatny preparat nawilżający dla dzieci i kobiet w ciąży. 
Naturalny kosmetyk do kąpieli. 
Środek zmiękczający skórę dłoni i skórek paznokci. 
Odżywczy olejek do paznokci. 
Łagodzący preparat dla skóry problematycznej z łuszczycą, egzemą i atopowym zapaleniem skóry. 
Olejek do masażu wokół oczu. 


OLIWA Z OLIWEK

Oliwa z oliwek tworzona jest z dojrzałych owoców oliwki. Pochodzi z regionu Morza Śródziemnego. Oliwa z oliwek jest  potocznie nazywana " złotym płynem" posiada najwyższą zawartość naturalnych składników aktywnych, jak witaminy i minerały. Bogata jest w przeciwutleniacze, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz nasycone kwasy tłuszczowe, które przyśpieszają regeneracje naskórka oraz ułatwiają przyswajanie witaminy D i retinolu. Oliwa z oliwek zawiera fosfor, potas, żelazo, oraz zestaw witamin z grupy B, D, prowitaminę A oraz C,E,F.  
Właściwości jakie posiada oliwa z oliwek :
Rozpromienia cerę i nadaje jej zdrowego blasku. Wygładza, zmiękcza i odżywia skórę. Chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Opóźnia procesy starzenie się skóry. Regeneruje, koi, nawilża skórę i paznokcie. Jest naturalnym filtrem UV. Wzmacnia naturalną odporność skóry. Wspomaga leczenie ran, oparzeń, azs. Łagodzi objawy trądziku. Zmiękcza skórę, natłuszcza ją oraz przywraca właściwy skład sebum. Ma działanie przeciwrodnikowe. Wzmacnia płaszcz lipidowy.
Zastosowanie oliwy z oliwy:
Posiada lekką konsystencję stosowany może być jako nawilżający balsam. 
Oliwa wzmacnia odporność polecana jest osobom z dolegliwościami alergii skórnych i AZS. 
Stosować można do kąpieli, maseczek, peelingów i kremów. 
Do masażu twarzy i wokół oczu. 
Można smarować bezpośrednio na skórę surową oliwą, nada zdrowy promienny wygląd, a witaminy wnikają w głąb skóry. Oliwkowy kompres jest idealny jako krem przeciwzmarszczkowy. Oliwę z oliwek możemy użyć jako środek do demakijażu. 
Oliwę można stosować jako odżywka do rzęs i brwi.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz